Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Bolące gardło i krtań – jak leczyć je naturalnie?

10 grudnia 2022 Bolące gardło i krtań


Dolegliwości dotykające górnych dróg oddechowych są bardzo powszechne. Zaliczają się do nich również zapalenia gardła i krtani. Jak można postępować w przypadku wystąpienia tych dolegliwości? Jak leczyć je w sposób naturalny?

Co najczęściej powoduje dolegliwości gardła i krtani?

Wiele osób narzeka na bolące gardło i krtań zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym. To właśnie wtedy zwiększa się zachorowalność na różne choroby wirusowe, ponieważ to właśnie one są główną przyczyną takich dolegliwości.

Niska temperatura, większe zanieczyszczenie powietrza, niska wilgotność powietrza, przechodzenie z przestrzeni o niskiej temperaturze do tych z wyższą temperaturą – to tylko wybrane przyczyny związane z takimi objawami.

Warto też wskazać, że dolegliwości gardła i krtani w wyższym stopni występują również u osób, które pracują swoim głosem, na przykład u nauczycieli czy lektorów.

Jak postępować w przypadku bólu gardła i krtani?

Jeśli pojawiają się dolegliwości tych właśnie narządów, w takim przypadku można sięgnąć po środki, dzięki którym łatwo można je także zredukować. Co pomoże na takie bóle, swędzenie, pieczenie czy utratę mowy?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na naturalne zioła na gardło i krtań, ponieważ to właśnie one dają w tym przypadku świetne efekty, a przy tym są bardzo dobrze tolerowane i nie powodują wysokiego ryzyka skutków ubocznych.

Najczęściej polecane zioła na gardło i krtań to przede wszystkim podbiał, porost islandzki, imbir, czarnuszka, rumianek, tymianek, majeranek, szałwia lekarska, goździki. Oczywiście, nie jest to pełna lista, ponieważ również obejmuje ona szereg innych roślin obfitujących w wartościowe substancje aktywne pozytywnie działające na układ oddechowy i odpornościowy człowieka. 

W jaki sposób można stosować zioła na gardło i krtań?

W jaki sposób zioła na gardło i krtań można wykorzystać tak, by dały one najlepsze rezultaty?

Przede wszystkim zaleca się parzenie z nich prozdrowotnych naparów. Można je pić, ale również wykorzystywać je do płukania gardła, aby poprawić jego stan.

Również w sklepach można obecnie znaleźć rozmaite zioła na gardło i krtań w formie praktycznych syropów, cukierków do ssania, które także przynoszą szybką ulgę w pojawiających się dolegliwościach układu oddechowego.

Warto więc pamiętać o tym, jakie zioła na gardło i krtań mogą pomóc. Dzięki nim w naturalny i bezpieczny sposób można poprawić swój stan zdrowia i zadbać o prawidłowe działanie górnych dróg oddechowych, zwłaszcza w okresach zwiększonego zachorowania na grypę i przeziębienia.

Materiał zewnętrzny

Redakcja zdrowezatoki.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o zdrowie, odżywianie i piękno spotykają się w harmonijnym związku, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich poszukujących drogi do lepszego samopoczucia i wyglądu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zabiegi stomatologiczne
badanie wzroku Brzesko
Jacy lekarze używają stetoskopu

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jacy lekarze używają stetoskopu