Przepisy na domowe maski na twarz

Chciałabyś zacząć stosować robione w domu maseczki na twarz, a nie wiesz od czego zacząć? Oto jedne z najlepszych przepisów na maseczki do twarzy, które nie tylko poprawią twoją skórę, ale jednocześnie pobudzą twoje zmysły i dadzą chwile przyjemnego relaksu. Oto kilka do wypróbowania, ale nie zapomnij eksperymentować z własnymi przepisami, aby dowiedzieć się, co działa najlepiej! Wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać wszystkie składniki i nałożyć na twarz, pozostawić na 20-30 minut i spłukać. Otóż to!

Maseczka z olejku arganowego

Olejek arganowy doskonale nadaje się do skóry tłustej, mieszanej lub suchej. To „płynne złoto” stanowi doskonałą bazę do domowych masek. Oto podstawowy przepis na użycie tego potężnego oleju: 2 łyżki świeżego soku z cytryny, 2 łyżki jogurtu naturalnego, 1 łyżka surowego miodu i 5 kropli oleju arganowego.

Maseczka z oleju kokosowego

Podstawowy kosmetyk, olej kokosowy z pierwszego tłoczenia jest najlepszym przyjacielem skóry. Olej kokosowy można stosować w prawie każdym przepisie domowej roboty. Oto podstawowa maska z miodem i olejem kokosowym do nawilżenia i ukojenia skóry: 1 łyżka świeżego oleju kokosowego, 1 łyżka surowego miodu i 1 łyżeczka soku z cytryny.

Maseczka z olejkiem migdałowym

Olej ze słodkich migdałów jest hipoalergiczny, delikatny i doskonały dla wrażliwej skóry. Oto jeden z przepisów: 1 łyżka miodu, 1 żółtko, 1 łyżka jogurtu naturalnego i ½ łyżeczki organicznego oleju ze słodkich migdałów.
Zanim zaczniesz nakładać swoją wspaniałą domową maskę na twarz, pamiętaj o kilku wskazówkach: Oczyść twarz przed nałożeniem maski, podczas nakładania maski bądź delikatna, pozostaw maskę na 20-30 minut, spłucz maskę ciepłą wodą, jeśli masz cerę mieszaną, wypróbuj dwie formuły masek jednocześnie w różnych obszarach twarzy
Gdy odkryjesz moc robienia domowej maseczki do twarzy, nigdy więcej nie wrócisz do sklepowych produktów!