Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Leczenie trądziku – co zrobić, gdy kosmetyki nie pomagają?

27 marca 2022 Leczenie trądziku

Trądzik jest dla wielu nastolatków, ale także osób dorosłych dużym kłopotem. Co można zrobić wtedy, gdy domowa pielęgnacja nie pomaga?

Jeżeli chcesz rozpocząć profesjonalne leczenie trądziku Kraków to miasto, gdzie można skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów w tym zakresie, między innymi kosmetologów, lekarzy medycyny estetycznej i dermatologów.

Jak pielęgnować skórę trądzikową?

Pielęgnacja skóry przetłuszczającej się, trądzikowej często nie daje oczekiwanych efektów, ponieważ nie jest ona prowadzona poprawnie.

Osoby borykające się z trądzikiem powinny przede wszystkim pamiętać o tym, by ich pielęgnacja była delikatna i nie przesuszała skóry. Warto więc sięgać po delikatne środki myjące bez ścierających drobinek oraz po kremy nawilżające. Jednocześnie można stosować kosmetyki normalizujące i antybakteryjne, na przykład toniki, preparaty punktowe. Warto też zabezpieczać skórę z użyciem kremu z filtrem UV.

Pielęgnacja skóry trądzikowej powinna być regularna, czyli kosmetyki warto stosować zarówno rano, jak i wieczorem. Należy też pamiętać o regularnym zmywaniu makijażu.

Zabiegi na trądzik – co warto wybrać?

W gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej można skorzystać również z różnych zabiegów przeznaczonych dla osób z trądzikiem.

Wśród najczęściej polecanych procedur znajdują się:

  • peelingi na trądzik
  • zabiegi laserowe
  • mezoterapia mikroigłowa
  • ozonoterapia

Z trądzikiem do dermatologa – kiedy warto?

Gdy trądzik nie ustaje, warto pomyśleć o tym, by odwiedzić gabinet dermatologiczny. Lekarz dermatolog może wtedy zbadać skórę i dodatkowo zalecić odpowiednie badania, na przykład krwi, aby ocenić przyczynę dolegliwości.

Dermatolog może też zalecić odpowiednie kosmetyki oraz preparaty lecznicze stosowane w trądziku. W przypadku zaostrzonej postaci często stosowane są retinoidy jak izotretynoina, która hamuje nadmierną aktywność gruczołów łojowych i ma działanie przeciwzapalne.

Leczenie trądziku Kraków – z adresami gabinetów dermatologicznych można zapoznać się online.

Redakcja zdrowezatoki.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o zdrowie, odżywianie i piękno spotykają się w harmonijnym związku, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich poszukujących drogi do lepszego samopoczucia i wyglądu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zabieg mezoterapii igłowej
szkolenie z komórek macierzystych
Leczenie trądziku

Jesteś zainteresowany reklamą?

Leczenie trądziku