Zastosowanie lamp szczelinowych

Lampy szczelinowe stosowane są powszechnie w okulistyce do badania struktur przedniego odcinka oka. Dzisiaj przybliżymy działanie tego urządzenia i poznasz jego zastosowanie. Doradzimy też gdzie się udać, by nabyć wysokiej jakości sprzęt okulistyczny.

Do czego stosuje się lampy szczelinowe?

Ten przyrząd medyczny składa się z silnego źródła światła i mikroskopu rogówkowego. Lampa szczelinowa umożliwia powiększenie oglądanego obrazu, który można odpowiednio oświetlić. Urządzenie to wyposażone jest zazwyczaj w filtry, takie jak np. zielony, który blokuje światło czerwone i pozwala na obserwację naczyń krwionośnych. Uzyskane dane można przechowywać lub przesyłać w formie cyfrowej.

Dzięki lampie szczelinowej można zbadać powieki, twardówkę, spojówki, tęczówki, soczewki oraz rogówki, czyli struktury przedniego odcinka oka. Urządzenie to umożliwia zdiagnozowanie licznych chorób narządu wzroku, takich jak np. zaćma, zapalenie spojówek, odwarstwienie siatkówki, zapalenie naczyniówki, męty ciała szklistego, zwyrodnienie plamki żółtej. Za pomocą lampy szczelinowej można też wykryć dystrofię Fuchsa, presybyopię, retinopatię barwnikową lub chorobę Wilsona.

Lampy szczelinowe – na co zwrócić uwagę przed zakupem

Wybór lampy szczelinowej jest kwestią indywidualną. Uzależniony powinien być od tego, do jakich badań będziesz najczęściej wykorzystywać to urządzenie. Duże znaczenie mają takie kwestie jak wszechstronność i zaawansowana optyka. Im większe powiększenie można uzyskać, tym lepiej. Istotne by urządzenie wyposażone było w wysokiej jakości wielowarstwowe szkła, zapewniające najwyższą dokładność badania.

Ważne jest także by szerokość szczeliny dało się regulować w dużym zakresie. Lampa szczelinowa powinna być wyposażona w różnego rodzaju filtry, takie jak np. zielony, który blokuje światło czerwone lub niebieski neutralny. Zapewniają one szerokie możliwości diagnostyczne. Istotne także by można było wygodnie sterować oświetleniem. Jest to możliwe dzięki potencjometrowi, który daje kontrolę nad wszystkimi parametrami badania.

Jeśli planujesz przenosić lampę to zdecyduj się na lekki i solidny model taki jak Keeler, PSL Classic. Urządzenie to charakteryzuje się wielowarstwowym systemem optycznym. By nabyć ten model, udaj się w sprawdzone miejsce takie jak sklep MDT.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór doskonałej jakości lamp szczelinowych, a także innych zaawansowanych urządzeń okulistycznych.

Odwiedź sklep MDT i wybierz wysokiej jakości lampę szczelinową do Twojego gabinetu!