Zadbaj o swoją skórę

Każda kobieta marzy o idealnej, zdrowej i gładkiej skórze. Co zrobić, by twoja skóra była w dobrej kondycji?

Oto niektóre praktyczne wskazówki:

Oczyszczaj twarz dwa razy dziennie. Używając delikatnego, nietoksycznego środka czyszczącego, umyj twarz rano i wieczorem (i po nadmiernym poceniu), aby skóra i pory były wolne od brudu i bakterii. Niezastosowanie się do tego może zwiększyć rozmiar porów i w konsekwencji sprawić, że skóra będzie bardziej natłuszczona i powstanie trądzik.
Śpij dużo i regularnie. Dobry, spokojny sen jest niezbędny do prawidłowego odmłodzenia komórek skóry i tkanek. Wyłącz telefony komórkowe, telewizor i inne stymulujące czynności około trzydzieści minut przed planowanym snem i zamiast tego przeczytaj książkę „dla zabawy” lub posłuchaj muzyki.

Mądrze wybieraj swoje środowisko

Silne zanieczyszczenie powietrza, dym papierosowy lub sztuczny zapach mogą znacznie wpływać na zdrowie skóry, tworząc wolne rodniki lub powodując podrażnienia skóry. Bądź świadomy swojego otoczenia i wybieraj się na spotkania w „czystym powietrzu” tak często, jak to możliwe. Jeśli nie możesz, możesz pomóc w naprawie skóry dzięki przemyślanemu wyborowi produktów. Pomyśl o dobrym organicznym środku czyszczącym i produktach wykonanych z przeciwutleniaczy!
Zwiększ zużycie przeciwutleniaczy. Przeciwutleniacze neutralizują wolne rodniki, dlatego ważne jest, aby zasilać ciało tymi składnikami. Używaj produktów, które zawierają je w swoich recepturach (poszukaj witaminy C, zielonej herbaty, liścia oliwnego, korzenia lukrecji i granatu, aby wymienić), lub włącz je do swojej diety. Jagody, słodkie ziemniaki, truskawki i brokuły to dobre źródła żywności przeciwutleniaczy.