Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak wstawać rano?

12 maja 2020

Dzisiejszy świat jest pełen rozpraszaczy. Nowe wiadomości na telefonie, nowe maile, kolejny telefon z pracy, obiad i mnóstwo innych spraw rozkojarza nas i zajmuje.

Nadmiar obowiązków

Dużo ludzi ma problem z radzeniem sobie z natłokiem zadań i obowiązków, zarówno tych w pracy, jak i domowych.
Mamy poczucie, że ciągle brakuje nam czasu, a już w ogóle nie mamy go na sen.

Pobudka jest bardzo istotna. Nie może być ona gwałtowna i rozstrojona, poprzez kilka głośnych budzików dzwoniących jeden po drugim.

Warto wiedzieć, że z samego rana jesteśmy bardziej produktywni, niż późnym wieczorem.
Lepiej jest położyć się wcześniej, i szybciej wstać oraz wykonać to co do nas należy.
Dodatkowa motywacją do wstania z łóżka, mogą być właśnie zaplanowane poprzedniego dnia rzeczy do zrobienia zaraz po przebudzeniu.

Zmiany na początku bywają trudne, dlatego musimy wytrzymać dyskomfort przejścia. Minie trochę czasu, zanim nasz organizm przestawi się na pobudki z samego rana.

Dyscyplina i regularność

Trzymajmy dyscyplinę i ustawmy budzik na jedną konkretną godzinę aby podnieść się z łóżka. Trzymanie właściwej kondycji fizycznej również ma wpływ na długość i jakość snu.
Najważniejsze jest to, aby nie wykonywać ich późną porą, lecz z rana dodając sobie energii na cały dzień.

Abyśmy mogli wprowadzić pewnego rodzaju regularność wstawania, ważne jest także jedzenie o wyznaczonych porach. Pamiętając o zbilansowanych i pełnowartościowych posiłkach.

Bardzo istotne jest też planowanie, na początek najlepiej wszystkiego, póki niektóre czynności nie staną się rutynowe, a wstawanie skoro świt nie wejdzie w nawyk.

Nie zapominajmy także o tym, aby odstawić wszystkie urządzenia emitujące światło niebieskie co najmniej 2 godziny przed snem. Światło niebieskie pobudza nasz umysł i nie pozwala mu wejść w stan wyciszenia, który jest bardzo istotny jeżeli chcemy zadbać o nasz sen, i energetyczne, wczesne poranki.

ravel.com.pl

Redakcja zdrowezatoki.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o zdrowie, odżywianie i piękno spotykają się w harmonijnym związku, tworząc inspirującą przestrzeń dla wszystkich poszukujących drogi do lepszego samopoczucia i wyglądu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zabiegi stomatologiczne
badanie wzroku Brzesko
Jacy lekarze używają stetoskopu

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jacy lekarze używają stetoskopu